wtorek, 18 września 2012

szafka kuchenna wisząca

Szafka wisząca nad zlewem jest elementem kończącym moje zmiany w kuchni. Przynajmniej te duże zmiany :) myślę tu o meblach. Małe dekoracje na pewno wielokrotnie będą się zmieniały, stosownie do pory  pory roku. 
Szafka jest mi niezbędna do ukrycia suszarki do naczyń. Nie lubię suszarek stojących na widocznym miejscu w kuchni. Drażni to  moje oko :)Szafka z drzewa sosnowego została zakupiona bez szyb w drzwiczkach.  Zastąpiłam je ogrodniczą siatką plastikową. Zakupiona siatka była koloru zielonego, ale od czego są farby? Przemalowałam ją na biało i przymocowałam za pomocą pinezek.
Teraz szafka jest przewiewna.Można swobodnie zamknąć drzwiczki , a wentylacja zostanie zachowana. A naczynia które się suszą są niewidoczne. O to mi chodziło !!Proste drewniane gałki wymieniłam na ciekawe uchwyty- łyżka i widelec.
Można takie dostać w sieci sklepów Castorama
2 komentarze:

 1. Pomysł na ukrycie suszarki do naczyń rewelacyjny :)
  Trafiłam tu przypadkiem szukając w necie takich właśnie uchwytów - są świetne.Chcę jeden wykorzystać jako uchwyt do herbaciarki ( niebawem się pochwalę ) A na razie zapraszam do Starego Kredensu.
  Pozdrawiam , Basia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam ,
   wróciłam się pochwalić moją herbaciarką :) Zapraszam :)
   http://starykredensdecoupage.blogspot.com/2014/05/tea-time-czyli-five-oclock-herbaciarka.html

   Usuń